کفسابی در تهران

کفسابی سنگ گرانیت

همه آن‌چه باید درباره کفسابی در تهران بدانید

کفسابی چیست؟

 
چنان‌چه سنگ به هر دلیلی دچار آسیب، لکه، سیاهی و… شود، جهت رفع این مشکل کفسابی صورت می‌گیرد. کفسابی در تهران کمک می‌کند سنگ‌ها براق شوند. برای این‌کار دستگاه کفسابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سابیدن یا کفسابی سنگ از مزایای فراوانی برخوردار می‌باشد.

 

کفسابی سنگ گرانیت

مزایای سابیدن یا کفسابی در تهران

⦁ سنگ‌هایی که پریده یا سوراخ شده‌اند به وسیله کفسابی ترمیم می‌شوند.
⦁ گاهی ممکن است هنگام کار بر روی سنگ ملات یا سیمان ریخته شود، جهت از بین بردن این مصالح و براق کردن سنگ‌ها، کفسابی صورت می‌گیرد.
⦁ برای این‌که بتوانید به آسانی سنگ‌ها را نظافت و تمیز کنید، می‌توانید آن‌ها را کفسابی کنید.
⦁ کفسابی در تهران سبب از بین رفتن همه‌ی خط و خش‌های روی سنگ می‌گردد. همین امر سبب می‌شود سنگ‌ها کاملا درخشان و شفاف شوند.
⦁ کفسابی جهت ترمیم درزهای سنگ و سوراخ‌ها می‌گردد.
⦁ چنان‌چه سنگ‌هایی که در اتاق پذیرایی، هال، آشپزخانه و… مورد استفاده قرار گرفته‌اند دچار لکه یا سیاهی شده‌ باشند، کفسابی تهران سنگ‌ها را مانند روز اول شفاف و براق می‌کند.
⦁ نوسازی سنگ‌های کهنه نیز به وسیله کفسابی امکان‌پذیر است.
⦁ گاهی بر اثر ریخته شدن مایعات اسیدی همچون جوهر نمک، سرکه و… سنگ‌ها تیره و مات می‌شوند. به طوری‌که با مواد شوینده نیز تمیز نمی‌گردند. برای این‌که بتوانید تیرگی و مات شدن سنگ‌ها را از بین ببرید، لازم است نسبت به کفسابی اقدام کنید.
⦁ برخی مواقع مشاهده می‌شود یک سنگ با قرار گرفتن در کنار سنگ دیگر، دچار پستی و بلندی می‌شود. برای از بین بردن و رفع این نوع پستی و بلندی کفسابی در تهران بهترین و مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.

کفسابی در تهران

قیمت کفسابی در تهران و قیمت کفسابی در کرج بر چه اساسی تعیین می‌گردد؟
عوامل متعددی بر قیمت کفسابی تاثیرگذار هستند. قیمت کفسابی در تهران یا سابیدن سنگ بر اساس متر مربع تعیین می‌گردد. از جمله مهمترین عواملی که در مشخص شدن کفسابی موثر هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
متراژ محیط کفسابی: معمولا برای محیط‌های کمتر از بیست متر، قیمت به صورت کلی نه بر حسب متر مربع مشخص می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد هر چقدر متراژ محیط مورد نظر بیشتر باشد، انجام کفسابی به‌صرفه‌تر می‌باشد.
نوع و جنس سنگ: سنگ‌هایی که از جنس نرم‌تری برخوردار هستند، با قیمت کمتری کفسابی می‌شوند. از جمله سنگ‌هایی که شما می‌توانید با قیمت ارزانتری آن را کفسابی کنید، می‌توان به تراورتن، سرامیک، موزاییک و… اشاره کرد. کفسابی در تهران  سنگ‌هایی همچون سنگ گرانیت با قیمت بیشتری صورت می‌گیرد. زیرا سنگ گرانیت در دسته سنگ‌های سخت قرار دارد.
محل مورد نظر جهت کفسابی: با توجه به این‌که بردن دستگاه کفسابی در تهران به محل مورد نظر دارای هزینه می‌باشد، بنابراین کفسابی بیرون از شهر نسبت به کفسابی داخل شهر از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد. به طوری‌که طول مسیر نیز در افزایش یا کاهش قیمت کفسابی در تهران موثر است.
سابقه ساب خوردن سنگ: چنان‌چه قبلا نسبت به کفسابی در تهران اقدام کرده باشید به طوری‌که ایرادات سنگ برطرف شده باشد، برای بار دوم کفسابی با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. در نتیجه قیمت کفسابی در تهران در مرحله بعد بسیار کمتر خواهد بود.

میزان ایراد سنگ: برخی مواقع سنگ دارای مشکلات زیادی همچون درز، سوراخ، پریدگی، سیاهی، لکه و… می‌باشد. اگر کارفرما قصد داشته باشد به اندازه‌ای کفسابی صورت گیرد که سنگ تمیز شود، با هزینه‌ی کمی می‌تواند کفسابی را انجام دهد. اما اگر کارفرما بخواهد تمام ایرادات را از بین ببرد، لازم است جهت این کار هزینه بیشتری را بپردازد.

دستگاه کفسابی در تهران

کفسابی با دو نوع دستگاه سه فاز یا تک فاز امکان‌پذیر می‌باشد. استفاده از دستگاه سه فاز نقش مستقیمی در کیفیت، سرعت، تمیزی، براقی، شفافیت و… سنگ‌ها دارد. دستگاه سه فاز کفسابی از کاربرد زیادی برخوردار است. به‌طور مثال این دستگاه می‌تواند کار سابیدن سنگ را با سرعت بیشتر و در مدت زمان کمتری به پایان برساند. این دستگاه‌ها جهت قسمت‌های مختلف ساختمان به جزء پله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. جهت سابیدن و کفسابی راه‌پله‌ها از دستگاه سنگ فرز استفاده می‌کنند که لقمه کفسابی بر روی سر دستگاه قرار می‌گیرد.

کفسابی قسمت‌های مختلف خانه یا محل کار

علاوه بر سالن پذیراییی، اتاق‌ها، آشپزخانه و… شما می‌توانید نسبت به کفسابی راه‌پله منزل یا محیط کار اقدام کنید. وجود مواد اسیدی مانند ترشیجات، آب لیمو، سرکه و… بر روی راه‌پله، سبب تیرگی و مات شدن این مکان می‌گردد. تعویض موکت نیز می‌تواند رنگ و شکل پله‌ها را بد شکل کند. به همین دلیل لازم است چسب و سایر موادی که در زیر موکت قرار داشته‌اند، تمیز گردند. در نظر داشته باشید پله‌های نو مورد کفسابی قرار نمی‌گیرند. زیرا کارخانه‌ها پله‌های معیوب را با کیفیت بالا ساب می‌دهند.
معمولا کفسابی راه‌پله نسبت به سایر قسمت‌ها نیاز به وقت و زمان بیشتری دارد. اگر پله‌ها دچار صدمه و آسیب شده باشند، لازم است ابتدا مورد ترمیم قرار گیرند سپس ساییده شوند. همین امر سبب می‌شود، قیمت کفسابی پله‌ها متغیر باشد. جهت کفسابی در تهران لازم است از افراد باتجربه و ماهر استفاده کنید. کفسابی درست و اصولی سبب طول عمر و ماندگاری سنگ می‌شود. به طوری‌که سنگ به مدت ده سال نیاز به تعویض ندارد.

سنگ گرانیت
نوشته قبلی

کفسابی لابی: برسی مراحل و تجیزات مورد استفاده

نوشته بعدی

قیمت کفسابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *